Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Zapraszamy do posłuchania jedenastego odcinka podcastu z serii „Ekspres czytelniczy IPN” – 27 listopada 2023

Całą serię znajdziesz na Spotify. Wszystkie odcinki dostępne są bezpłatnie.

Kim byli fotografowie legionowi?

Jak wyglądało życie codzienne legionistów? Kim byli fotografowie legionowi? Co przestawiają zdjęcia z przysięgi, której nie było? Jaki był los mieszkańców Skierniewic w 1939 r.? Jak zachowywali się niemieccy mieszkańcy Łodzi i okolic na początku wojny? Co stało się 4 września w Sulejowie?

To między innymi kwestie, które poruszamy w programie. Gościem odcinka jest dr Artur Kuprianis z Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Łodzi, współautor wstępu i opracowania publikacji „Szlakiem legionistów między Styrem a Piawą. Kolekcja fotografii profesora Stefana Macki z lat 1915–1920” oraz współredaktor książki „Rok 1939 w Łodzi i w województwie łódzkim. Losy ludności cywilnej”.

Zapraszamy do zakładki e-booki na stronie głównej IPN, skąd bezpłatnie można pobrać pliki epub i mobi z książką prof. Włodzimierza Sulei „Mundur na nim szary… Rzecz o Józefie Piłsudskim (1867–1935)

Nowy odcinek podcastu do odsłuchania w serwisie Spotify

Posłuchaj na IPNtv

***

„Ekspres czytelniczy IPN” to cykl audycji o historii i książkach wydanych nakładem Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmawiamy w nim m.in. z badaczami IPN, świadkami historii i pracownikami miejsc pamięci narodowej. Wywiady prowadzi Maciej Foks.

Posłuchaj poprzednich odcinków na Spotify

do góry