Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Słuchowisko dla dzieci „Kto zna historię, nie nudzi się!”

Bystre oko, czujny słuch i ciekawość świata. Tyle i aż tyle potrzeba, by poczuć w sobie żyłkę detektywa! Z okazji Dnia Dziecka Instytut Pamięci Narodowej poleca słuchowisko dla dzieci „Kto zna historię, nie nudzi się!”, którego premiera odbyła się 4 czerwca 2023 r. podczas festynu rodzinnego w warszawskim Zoo.

Historia autorstwa Macieja Wojtasa opowiada o rodzeństwie, które odwiedza dawno niewidzianego dziadka. Burza za oknem skłania dziadka do snucia opowieści. Pozornie zwyczajne przedmioty znalezione w piwnicy stają się przyczynkiem do wspomnień, za sprawą których przenosimy się do l920 roku, do lat po II wojnie światowej oraz do czasów PRL-u.

Okraszona piosenkami opowieść trwa 90 minut.

  • Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Wojtas
  • Produkcja wykonawcza: Gabriela Mościcka
  • Reżyser: Leszek Zduń

Aktorzy: Krzysztof Wakuliński, Przemysław Glapiński, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Antoni Jędrak, Marianna Kłos, Józef Pawłowski, Marta Dylewska.

Słuchowisko zostało wyprodukowane przez Biuro Wydarzeń Kulturalnych IPN. Nagranie na płycie CD służy celom statutowym Instytutu Pamięci Narodowej – nie będzie dystrybuowane komercyjnie. Do szerszego grona odbiorców trafi poprzez serwis YouTube oraz lokalne rozgłośnie radiowe.

Festyn rodzinny w warszawskim Zoo, podczas którego zaprezentowaliśmy fragmenty słuchowiska, a dzieci miały okazję wygrania płyt, odbył się 4 czerwca w godz. 10.00–17.00. Organizatorami byli Radio dla Ciebie oraz Fundacja Panda. Instytut Pamięci Narodowej był partnerem wydarzenia.

Zapowiedź

 

do góry