Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości rusza w Polskę

29 maja 2023 r. zachęcamy do odwiedzenia Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości w Poznaniu. W czasie sześciotygodniowej trasy wystawa odwiedzi trzy miasta, gdzie bezpłatnie, jedynie po wcześniejszej rezerwacji, będzie można zapoznać się z projektami przygotowanymi przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej.

Inauguracja Mobilnego Przystanku odbyła się 12 maja 2023 r. w Olsztynie w ramach Nocy Muzeów. Nasz Mobilny Przystanek Historia Przyszłości zlokalizowany był na parkingu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego znajdującym się przy ulicy Obitza 1 (tuż obok Wydziału Humanistycznego). Nasi goście mogli zapoznać się nie tylko z „Grą  Szyfrów”– innowacyjnym projektem gamingowym stworzonym przez Instytut Pamięci Narodowej, ale również „Szybowcową ‘87” przybliżającą dzieje tajnej wrocławskiej drukarni „Solidarności Walczącej”, a także z podcastami edukacyjnymi skierowanymi przede wszystkim do nauczycieli. Ponadto odwiedzający Mobilny Przystanek mogli posłuchać wspomnień Andrzeja Gwiazdy oraz Krzysztofa Wyszkowskiego o działalności w antykomunistycznej opozycji, zebranych w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Cyfrowi Bohaterowie”. Wystawę w Olsztynie można było oglądać do 22 maja 2023 r.

Następnym przystankiem na trasie mobilnej wystawy będzie Poznań. Mobilny Przystanek Historia Przyszłości będzie w tym mieście dostępny w dniach 29 maja – 9 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00 na terenie Zespołu Szkół numer 8 przy ulicy Jarochowskiego 62.

Trzecim i ostatnim miastem, które odwiedzimy, będzie Gdańsk. Na naszych gości czekać będziemy w dniach 12 – 25 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00. Dokładna lokalizacja dla Gdańska zostanie podana wkrótce.

Wstęp do Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości jest bezpłatny, po uprzednim zapisaniu się na wizytę. W celu obowiązkowej rezerwacji wejścia należy wypełnić formularz (dostępny TUTAJ) oraz zapoznać się i zaakceptować regulamin korzystania z gogli VR. Osoby niepełnoletnie powinny mieć ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Zobacz relację z Olsztyna

 

do góry