Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Kobiety w historii Polski XX w.” – warsztaty dla nauczycieli – kwiecień – maj 2023 r.

Archiwum IPN zaprasza nauczycieli i edukatorów na cykl warsztatów metodycznych dotyczących roli kobiet w okresie od II Rzeczypospolitej Polskiej do PRL. Zajęcia realizowane są we współpracy z Izbą Pamięci Strzelecka 8 i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności krytyki źródeł oraz podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania w procesie edukacyjnym materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas warsztatów przybliżymy biogramy kobiet zaangażowanych w działalność niepodległościową oraz w życie społeczne i kulturalne począwszy od okresu II Rzeczypospolitej po lata 80. XX w. i zaprezentujemy dotyczące ich materiały archiwalne z zasobu Instytutu.

W ramach cyklu zapraszamy na cztery spotkania:

  1. „Rola kobiet w II Rzeczypospolitej Polskiej” – 18 kwietnia 2023 r. (zajęcia w trybie stacjonarnym w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej).
  2. „Kobiety w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej” – 25 kwietnia 2023 r. (zajęcia on-line, platforma MS Teams).
  3. „Kobiety w  podziemiu antykomunistycznym” – 9 maja 2023 r. (zajęcia w trybie stacjonarnym w Izbie Pamięci Strzelecka 8).
  4. „Kobiety w społeczeństwie okresu PRL” – 16 maja 2023 r. (zajęcia on-line, platforma MS Teams).

Nauczyciele zainteresowani udziałem w warsztatach mogą uczestniczyć we wszystkich proponowanych modułach lub w dowolnie wybranych.

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem strony Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie (link)

do góry