Nawigacja

Aktualności

„Gra Szyfrów” ponownie na PAX East – Boston, 23-26 marca 2023

„Gra Szyfrów” ponownie na PAX East – Boston, 23-26 marca 2023

W kwietniu ubiegłego roku na targach PAX East w Bostonie miała miejsce międzynarodowa premiera „Gry Szyfrów”. Już wówczas gra spotkała się z żywym zainteresowaniem, a stoisko przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej odwiedziło ponad 2 tys. gości. Po upływie 11 miesięcy gra, którą z platformy STEAM pobrano już ponad 122 tysięcy razy, zostanie ponownie zaprezentowana amerykańskim graczom.

W tegorocznej odsłonie PAX East , „Gra Szyfrów” pojawi się w najnowszej, znacząco rozbudowanej wersji. Dostępne będą dwa języki migowe (polski i amerykański), a przede wszystkim pojawi się dodatkowy level wydłużający rozgrywkę o około 1,5 h. Nowa misja wymaga od gracza wejścia do tunelu kolejowego, znalezienia właściwej ścieżki w sztolni, rozwiązania kolejnych zagadek i ostatecznego wykolejenia bolszewickiego pociągu. Będą również dostępne nowe mini zadania polegające np.: na nadaniu komunikatu alfabetem Morse’a. Została też rozbudowana wersja zagadki z szyfrem.

Walory gry podkreśla w starannie przygotowana oprawa muzyczna, którą niedawno prezentowaliśmy podczas Game Music Fest w katowickim Spodku.

W Bostonie w dniach 23-26 marca będziemy z dumą pokażemy wyjątkową grę, stworzoną na bazie materiałów źródłowych, z zachowaniem wierności historycznym detalom, opowiadającą o ważnych wydarzeniach (wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku), mających wpływ na losy całej Europy. Ten edukacyjny walor gry podkreśli fakt, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki gra została dodana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

Grę można bezpłatnie pobrać z platformy STEAM, Sklepu Play oraz AppStore. Gra działa na goglach VR, PC z systemem Windows oraz urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez Ios i Android.

do góry