Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” z cyklu „Tytani sportu” – premiera na kanale IPNtv 20 marca 2023

Spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” z cyklu „Tytani sportu” – Warszawa, 20 marca 2023. Fot. Piotr Życieński (IPN)
Robert Mazurek – Warszawa, 20 marca 2023. Fot. Piotr Życieński (IPN)
Bohdan Rymanowski – Warszawa, 20 marca 2023. Fot. Piotr Życieński (IPN)
Spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” z cyklu „Tytani sportu” – Warszawa, 20 marca 2023. Fot. Piotr Życieński (IPN)

17 marca 2023 r. w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki  przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbyło się spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” w ramach cyklu „Tytani sportu”. 

Polska wicemistrzyni olimpijska Maria Andrejczyk powiedziała „Bez kibiców nie ma sportu”. To kibice wypełniają boiska, hale i korty. To oni oklaskują swoich ulubieńców. To oni upajają się ich sukcesami w godzinach chwały i wspierają w czasie, gdy brakuje im formy...

Dwie znakomitości dziennikarskiego świata – Robert Mazurek i Bogdan Rymanowski – opowiadali o miłości m.in. do piłki nożnej, wybitnych zawodnikach, niezapomnianych meczach, zwycięstwach, ale również o porażkach, które trudno wyprzeć z pamięci. A także dlaczego kibicują Polonii Warszawa (Mazurek) i Wiśle Kraków (Rymanowski).

Rozmowę poprowadził Paweł Sztama – historyk, doktorant UMCS w Lublinie, pracownik Biura Badań Historycznych IPN. Autor książek: Generał August Emil Fieldorf. Biografia wojskowa (2016), Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański (2017).

Retransmisja ze spotkania będzie dostępna na kanale IPNtv od 20 marca 2023 (poniedziałek) od godz. 17.30.

 

 

 

 

* * *

Zobacz poprzednie odcinki z cyklu „Tytani sportu”

do góry