Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Dyskusja o książce Jakuba Maciejewskiego „Wojna. Reportaż z Ukrainy” – Warszawa, 9 grudnia 2022

Dyskusja o książce Jakuba Maciejewskiego „Wojna. Reportaż z Ukrainy” – Warszawa, 9 grudnia 2022

9 grudnia 2022 o godzinie 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25) odbędzie się spotkanie z autorem książki „Wojna. Reportaż z Ukrainy”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk.

Reportaż wojenny Jakuba Maciejewskiego jest lekturą nie tylko niezwykle wciągającą, ale także do bólu prawdziwą i pouczającą. Autor książki dotarł na front jako jeden z pierwszych i spędził tam – z przerwami – ponad 140 dni. Doświadczył rzeczy, które nam – Polakom XXI wieku – wydawały się już niemożliwe. Przeżył koszmar donbaskiego frontu, trwał z mieszkańcami Kijowa podczas bombardowań, widział ślady rosyjskiego ludobójstwa dokonanego w Iziumie. Na tak zwanych drogach życia stał się świadkiem niezwykłej odwagi ukraińskiej ludności cywilnej, zaś w Jagodnem trafił na świeże ślady obozu koncentracyjnego, w którym Rosjanie mordowali Ukraińców – fragment opisu wydawcy.

Książka zawiera blisko 80 ilustracji ukazujących brutalny krajobraz po rosyjskiej inwazji. Jest też otwartym pytaniem o to, czy wojna na taką skalę może rozgorzeć w Polsce?

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu – wstęp wolny.

 

do góry