Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Nabór do II Pitching Forum filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, organizowanego w ramach festiwalu „Echa Katynia”

Pracujesz nad filmem dokumentalnym o tematyce historycznej? Masz ważny temat związany z historią Polski, który sprawdzi się w formule dokumentalnej? Szukasz partnerów lub finansowania dla swojego projektu? Zaprezentuj projekt podczas II PITCHING FORUM odbywającego się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Na zgłoszenia projektów w fazie rozwoju czekamy do 31 stycznia 2023 r.

IV_MFFoT_pitching_forum_1920x1080

Co to jest Pitching Forum? 

PITCHING FORUM jest przestrzenią prezentacji dla reżyserów, scenarzystów i producentów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i pisania scenariusza. W ramach forum przed ekspertami z IPN-u, producentami, nadawcami tv oraz instytucjami finansującymi zostanie zaprezentowanych 8 wyselekcjonowanych projektów. 

Pitching Forum odbędzie się 14 kwietnia 2022 w Warszawie, w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

Organizatorem Pitching Forum jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Co może dać Ci udział w Pitching Forum?

Udział w Pitching Forum jest szansą na znalezienie partnerów dla Twojego projektu, nawiązanie kontaktów, rozwój i prezentację Twojego pomysłu. 

Nagrodą główną dla jednego wybranego przez ekspertów z IPN-u projektu będzie podpisanie umowy z IPN na napisanie scenariusza filmu.

Udział w Pitching Forum jest bezpłatny.

Forum poprzedzą konsultacje online z tutorami, które będą dotyczyć sposobu prezentacji projektu (marzec 2023 – dokładne daty zostaną podane zakwalifikowanym do Pitching Forum twórcom) oraz próbna prezentacja (13.04.2023). Udział w tej części jest obowiązkowy. 

Jakie projekty mogą zostać zgłoszone?

 • projekty filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i/lub pisania scenariusza
 • projekty filmów średniometrażowych lub pełnometrażowych, jednak nie krótszych niż 50 minut (tzw. godzina telewizyjna)
 • do których autorskie prawa majątkowe (np. do pomysłu, treatmentu) posiadają zgłaszające go osoby – reżyser/scenarzysta/producent, którzy podczas Forum będą go prezentować
 • jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 projekty

Co przygotować do zgłoszenia?

 • informacje ogólne o projekcie i osobie/osobach zgłaszających (portfolio twórcy/-ów) oraz CV producenta/profil firmy
 • prezentację projektu w formie: logline (max. 250 znaków), krótkie streszczenie filmu/synopsis (max. 1800 znaków), treatment (max. 7000 znaków), eksplikacja reżyserska (max. 2000 znaków), trailer/teaser projektu, ewentualny zwiastun.

Harmonogram

 • 1.12.2022 – 31.01.2023 – nabór projektów
 • do 28.02.2023 – wybór projektów
 • marzec 2023 – sesja konsultacyjna z tutorami (online) 
 • 13.04.2023  – sesja próbna (Warszawa) 
 • 14.04.2023 – II Pitching Forum – finał i prezentacje projektów (Warszawa)

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o przeczytanie regulaminu Pitching Forum.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/HLfksQqagGEr2iAb7

Kontakt do organizatorów Pitching Forum: pf.echakatynia@gmail.com, +48 504163396

Kontakt do organizatorów Festiwalu: karol.litwin@ipn.gov.pl, 22 581 85 88

do góry