Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Kulisy historii”, odc. 85: „Wywiad i kontrwywiad Narodowych Sił Zbrojnych” – 22 października 2022

Retransmisja na IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do obejrzenia zapisu audycji „Wywiad i kontrwywiad Narodowych Sił Zbrojnych” z cyklu „Kulisy historii”. W kolejnym odcinku rozmowa na temat dokumentów z zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej, które weszły w skład publikacji – według jakiego klucza były selekcjonowane i wybierane? Co one nam mówią o rzeczywistości wywiadowczej podziemia NSZ?  Jak funkcjonował wywiad i kontrwywiad narodowców – jakie były jego mocne i słabe strony?

Gościem Rafała Dudkiewicza był Leszek Żebrowski

Premiera 22 października (sobota) o godz. 15.00 na kanale IPNtv

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

 

 

 

do góry