Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Kolejna edycja mobilnych gier miejskich Archiwum IPN! 4–5 października 2022 (zgłoszenia do 2 października 2022)

Centralny Przystanek Historia, Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25

Archiwum IPN zaprasza nauczycieli i uczniów warszawskich i podwarszawskich szkół do udziału w spacerach po Warszawie z historią w tle w ramach mobilnych gier miejskich: „Powstanie Warszawskie. Losy Ewy i Jerzego Stolarskich” (rozgrywki 5 października) lub „Spacer z historią i sztuką” (rozgrywki 4 października).

Scenariusz pierwszej z gier przygotowano w oparciu o losy Ewy i Jerzego Stolarskich, młodych żołnierzy Armii Krajowej, którzy postanowili walczyć za ojczyznę, a jednocześnie nie zapomnieli o łączącej ich miłości. Tragiczną historię małżeństwa poznaliśmy dzięki cennej kolekcji dokumentów, które trafiły do zasobu IPN w ramach projektu Archiwum Pełne Pamięci.

Uczestnicy gry „Spacer z historią i sztuką” odwiedzą miejsca w Warszawie związane z jej historią, kulturą i sztuką, przypominające o niepodległościowej działalności Polaków i ich oporze przeciwko komunistycznemu zniewoleniu.

Uczestnicy gier sprawdzają swoją wiedzę, udzielając odpowiedzi na pytania związane z odwiedzanymi podczas spaceru miejscami. Pytania uzupełniają informacje historyczne, fotografie i dokumenty z zasobu archiwalnego Instytutu.

Gry skierowane są do uczniów szkół średnich oraz uczniów 7-8 klas szkół podstawowych. W trakcie spaceru uczniowie będą podzieleni na kilkuosobowe rywalizujące ze sobą zespoły.

Udział w grach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest instalacja darmowej aplikacji Action Track (dostępna w Google Play i AppStore) na telefonach uczestników oraz zeskanowanie QR-code.

Zgłoszenia klas prosimy przesyłać do 2 października 2022 r. na adres email: spotkaniawarchiwum@ipn.gov.pl

W zgłoszeniu należy podać: tytuł wybranej gry, preferowaną godzinę, klasę i nazwę szkoły, liczbę uczniów i opiekunów, a także numer telefonu do opiekuna grupy.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Startujemy z Centralnego Przystanku Historia, ul. Marszałkowska 21/25. O godzinie rozpoczęcia gry przez konkretną grupę będziemy informowali po rejestracji.

do góry