Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Czy warto było – rozważania w nadchodzącą 40. rocznicę utworzenia Grup Oporu »Solidarni«” z cyklu „Tajemnice bezpieki” – 30 września 2022

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spotkanie otwarte „Czy warto było – rozważania w nadchodzącą 40. rocznicę utworzenia Grup Oporu »Solidarni«” z cyklu „Tajemnice bezpieki”.

Czym Grupy Oporu „Solidarni” różniły się od innych struktur opozycyjnych? Ile wiedziała o nich Służba Bezpieczeństwa? Co wydarzyło się w Magdalence w 1986 roku?

Spotkanie poprowadzi Piotr Woyciechowski, a jego gośćmi będą:

  • Marek Głowacki – działacz Grup Oporu „Solidarni” w Warszawie (tzw. grupa Waldeczków), reprezentuje stowarzyszenie Grup Oporu „Solidarni”.
  • Włodzimierz Domagalski-Łabędzki – działacz podziemnej „Solidarności Walczącej” w Łodzi, historyk, specjalizuje się w badaniach podziemnego ruchu „Solidarności” lat. 80. ubiegłego wieku.

Spotkanie odbędzie się 30 września 2022 roku, o godz. 17.30, w Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

Wstęp wolny!

Spotkanie będzie także transmitowane na kanale IPNtv na YouTube.

O cyklu:

Czym była Służba Bezpieczeństwa? Jak funkcjonowała, czym się zajmowała, jakie są dzisiaj konsekwencje jej działań? Co dzisiaj o niej wiemy? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w kolejnej edycji cyklu „Tajemnice bezpieki”, poświęconego historii organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944–1989.

do góry