Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Dyskusja „Czym jest państwowość rosyjska?” z cyklu „Historia zza kulis” – Warszawa, 20 września 2022

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spotkanie otwarte „Czym jest państwowość rosyjska?” z cyklu „Historia zza kulis”, które odbędzie się 20 września 2022 roku o godz. 13.00 w Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

Czy Zachód i sami Polacy rozumieją specyfikę Rosji i jej rządy? Na czym polega system rządów w Rosji? Czy obecna władza w Rosji, reprezentowana przez Władimira Władimirowicza Putina i jego otoczenie, to rządy kleptokratów czy rządy ludzi świadomych „schodzącego” rosyjskiego imperium? Dlaczego prezydent Federacji Rosyjskiej 24 lutego 2022 r. zdecydował się na inwazję na Ukrainę?

Gośćmi Rafała Dudkiewicza będą: dr Michał Sadłowski (wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego), Witold Jurasz (publicysta Onet.pl), dr Maciej Zakrzewski (IPN Kraków, Ośrodek Myśli Politycznej) oraz dr Krzysztof Rak (historyk, publicysta, pisarz).  

Spotkanie będzie transmitowane na kanale IPNtv na YouTube.

 

 

* * *

„Historia zza kulis” to cykl spotkań otwartych, w ramach którego poruszane są zagadnienia historyczno-społeczno-kulturowe. Zaglądamy za kulisy wydarzeń historycznych i analizujemy ich wpływ na świat, w którym żyjemy obecnie.

do góry