Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Materiały edukacyjne z serii „Historie Poli i Poldka” – cz. 3: Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką edukatorzy Centralnego Przystanku Historia przygotowali nowe karty pracy z serii „Historie Poli i Poldka”.

Czy straszne czasy okupacji mogły być okazją do okazania współczucia i prawdziwej odwagi? Czy polskie dzieci także mogłyby brać udział w pomocy swoim żydowskim rówieśnikom?

Kolejna opowieść z cyklu „Historie Poli i Poldka  przenosi nas w czasy II wojny światowej. Pradziadkowie dzieci ukrywali w domu żydowską rodzinę, a dziadek przekazuje rodzinną historię o tych trudnych, ale i bohaterskich czasach. Czytanka w przystępny i delikatny sposób zaznajamia dzieci z najpoważniejszymi tematami dotyczącymi okupacji i prześladowania Żydów, a także bohaterstwa Polaków, ryzykujących życie dla swoich sąsiadów.

 Karta pracy jest także dostępna na stronie internetowej Centrum Edukacyjnego IPN Przystanku Historia”.

* * *

Seria „Historie Poli i Poldka” to karty pracy dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W każdym odcinku znajdziemy krótkie opowiadanie oraz ćwiczenia: kolorowanki, rebusy, krzyżówki, quizy oraz inne zadania, które w atrakcyjny sposób utrwalą zdobytą wiedzę. Każdy zeszyt poświęcony jest jednej rocznicy ważnego wydarzenia historycznego.

do góry