Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Ruszyła czwarta edycja konkursu „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej”

Tym razem zadaniem uczestników będzie stworzenie filmu o kobiecie, która w latach 1914–1921 brała udział w walce o niepodległą Polskę.

To już czwarta edycja konkursu edukacyjnego NIEZWYCIĘŻENI 1918–1921 upamiętniającego sylwetki osób uhonorowanych Krzyżem bądź  Medalem Niepodległości. Tym razem zadaniem uczestników będzie stworzenie filmu o kobiecie, która brała udział w walce o niepodległą Polskę (służyła w Legionach Polskich, Polskiej Organizacji Wojskowej,  Ochotniczej Legii Kobiet lub innej formacji niepodległościowej) i została odznaczona Krzyżem bądź Medalem Niepodległości.

Konkurs skierowany jest do młodych ludzi (od 10 do 19 lat), uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, uczniów szkół polonijnych, szkół polskich za granicą  oraz członków organizacji młodzieżowych. Udział mogą wziąć również rodzice z dziećmi.

Zgłoszenia na podstawie formularza zgłoszeniowego i krótkiej wideoprezentacji przyjmowane są do 8 kwietnia 2022 r.

Uczniowie zakwalifikowani do konkursu wezmą udział w warsztatach filmowych online, a następnie przygotują prace konkursowe o wybranej bohaterce.

„Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej” to świetna okazja dla młodych ludzi  do odkrywania i upamiętniania kobiet, które zasłużyły się w odbudowie Niepodległej. Daje możliwość poznania historii Polski przez pryzmat indywidualnych biografii.

Do zdobycia są cenne nagrody rzeczowe (kamery, tablety, aparaty i akcesoria fotograficzne), udział w dwudniowych warsztatach filmowych prowadzonych przez profesjonalnych edukatorów filmowych oraz zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 

Gala finałowa zaplanowana jest  21 września 2022 roku w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, które jest partnerem IV edycji .

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Koordynator projektu:

Marta Gosk
e-mail: marta.gosk@ipn.gov.pl
tel. (22) 581 85 61

Informacji w sprawie  konkursu i realizacji zadania  konkursowego będzie udzielał koordynator projektu (Centrala BEN) oraz wyznaczeni koordynatorzy z poszczególnych oddziałów (OBEN).

Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronach:

Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych oraz mediów społecznościowych.

  • Finał III edycji konkursu Niezwyciężeni, wrzesień 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Finał III edycji konkursu Niezwyciężeni, wrzesień 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Warsztaty dla laureatów konkursu, wrzesień 2021 Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Warsztaty dla laureatów konkursu, wrzesień 2021 Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Wystawa stała w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Wystawa stała w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Fot. Piotr Życieński (IPN)
do góry