Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Gra miejska „Stan wojenny” – 13 grudnia 2021

Serdecznie zapraszamy klasy ósme szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych do udziału w grze miejskiej śladami miejsc i wydarzeń lat 1981–83 „Stan wojenny”, która odbędzie się 13 grudnia (poniedziałek) w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Gra rozpoczyna się pod Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego (ul. Kanonia 20/22 w Warszawie) i trwa około 2 godzin. Nauczyciele mogą wybrać godzinę startu (między 10:00 a 12:00 do wyboru). Grafik gry

Gra opiera się o darmową aplikację ActionTrack (aplikację należy pobrać na telefon wcześniej). Uczestnicy muszą dysponować naładowanym telefonem z dostępem do Internetu. Przyda się również naładowany powerbank.

W grze uczestniczą całe klasy podzielone na grupy 5–6 osobowe. Grupy z danej klasy startują o tej jednej godzinie. Dopełniliśmy wszelkich starań, aby grupy z różnych szkół nie miały ze sobą kontaktu ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Nauczyciele oraz uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne.

Na zgłoszenia nauczycieli (przesłanie wypełnionego formularza rezerwacji wybranej godziny startu) czekamy do 8 grudnia 2021 roku.

Zgłoszenia (e-mailowe):
Adrianna Krzywik
adrianna.krzywik@ipn.gov.pl

Gra powstała we współpracy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie i Przystanku Historia CE IPN im. Janusza Kurtyki oraz Izby Pamięci Generała Kuklińskiego.

do góry