Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Dyskusja o książce „Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej. Dzieje Niezależnej Oficyny w latach 1982–1989” – Warszawa, 17 grudnia 2021

Dyskusja o książce „Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej. Dzieje Niezależnej Oficyny w latach 1982–1989” – Warszawa, 17 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dr Marcin Krzek-Lubowiecki, OBUWiM IPN w Krakowie – autor książki. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dr hab. Cecylia Kuta, OBBH IPN w Krakowie. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dr Grzegorz Wołk, BBH IPN. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dyskusja o książce „Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej. Dzieje Niezależnej Oficyny w latach 1982–1989” – Warszawa, 17 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)

Zapraszamy na retransmisję dyskusji o książce Marcina Krzeka-Lubowieckiego „Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej. Dzieje Niezależnej Oficyny w latach 1982–1989”. Jest to zapis spotkania,które odbyło się w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie. 

Uczestnicy: 

  • dr Marcin Krzek-Lubowiecki, autor, OBUWiM IPN w Krakowie
  • dr hab. Cecylia Kuta, OBBH IPN w Krakowie
  • dr Grzegorz Wołk, BBH IPN

Prowadzenie: dr hab. Filip Musiał, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie.

Przedmiotem książki jest niezależna oficyna wydawnicza działająca w latach 1982 –1989 w PRL. Przedstawiono w niej dzieje tytułowego wydawnictwa, a także scharakteryzowano jego dorobek drukarski i pozawydawniczy. Praca jest podzielona na dwie zasadnicze części. W pierwszej została opisana historia Wydawnictwa Myśli Nieinternowanej, w drugiej zaś omówione zostały gazety oraz druki zwarte wydane przez oficynę w latach jej funkcjonowania.

Retransmisja na kanale IPNtv

 

do góry