Nawigacja

Aktualności

Dyskusja o książce „Post po »karnawale«. Amerykańskie placówki dyplomatyczne w PRL wobec pierwszych tygodni stanu wojennego” – Warszawa, 13 grudnia 2021

Dyskusja o książce „Post po »karnawale«. Amerykańskie placówki dyplomatyczne w PRL wobec pierwszych tygodni stanu wojennego” – Warszawa, 13 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Rafał Dudkiewicz, prowadzący dyskusję o książce „Post po »karnawale«...” – Warszawa, 13 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dr hab. Patryk Pleskot, autor opracowania „Post po »karnawale«...” – Warszawa, 13 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)
Dr Grzegorz Wołk podczas dyskusji o książce „Post po »karnawale«...” – Warszawa, 13 grudnia 2021. Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji dyskusji o książce „Post po »karnawale«. Amerykańskie placówki dyplomatyczne w PRL wobec pierwszych tygodni stanu wojennego”, która odbyła się w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie. Nagranie zostanie udostępnione 13 grudnia 2021, o godz. 13.00, na kanale IPNtv.  

Uczestnicy dyskusji:

  • dr hab. Patryk Pleskot (prof. UR, OBBH IPN)
  • dr Grzegorz Wołk (BBH IPN)

Prowadzenie:  Rafał Dudkiewicz (Polskie Radio 24)

Premiera 13 grudnia o godz. 13:00 na kanale IPNtv

 

Tom w opracowaniu dr. hab. Patryka Pleskota prezentuje wybór dokumentów: tłumaczeń raportów ambasady USA w Warszawie z pierwszych tygodni stanu wojennego, sporządzonych przez Departament II MSW (kontrywiad). Książkę można uznać za kontynuację publikacji „Karnawał” po amerykańsku, wydanej w 2020 r. (w serii OBBH Warszawa „Warszawa nie?pokonana”)

do góry