Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odc. 42: „Natura współczesnej rewolucji” – 4 grudnia 2021

Transmisja na kanale IPNtv

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na audycję „Natura współczesnej rewolucji” z cyklu „Kulisy historii”.

Czym jest rewolucja i co może być jej przyczyną? Jak historyczne rewolucje zmieniały ówczesne społeczeństwa? Czy obecnie mamy do czynienia z „końcem historii” czy nową rewolucją? Opowie o tym gość Rafała Dudkiewicza – Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta.

Premiera 4 grudnia (sobota) o godz. 15:00 na kanale IPNtv

 

 

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

 

do góry