Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odcinek 40: „Włocławek – mikrohistoria transformacji” – 20 listopada 2021

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na audycję „Włocławek – mikrohistoria transformacji” z cyklu „Kulisy historii”.

Jak przebiegała transformacja ustrojowa w średnich miastach? Dlaczego bankrutowały zakłady, w których pracowało tak wielu mieszkańców tych ośrodków? Co dzieje się z ludźmi, gdy upada miasto? Opowiada o tym gość Rafała Dudkiewicza – Piotr Witwicki, dziennikarz, autor książki „Znikająca Polska”.

Emisja 20 listopada 2021 (sobota), o godz. 15:00, na kanale IPNtv.

 

 

Kolejne odcinki w każdą sobotę o tej samej porze.

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi. 

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

do góry