Nawigacja

Aktualności

Z cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku” dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021

Retransmisja na kanale IPNtv

Z cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku” dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
Dr Robert Spałek. Dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)dD
Dr hab. Filip Musiał. Dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)dD
Prof. Włodzimierz Suleja. Dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)dD
Dr Paweł Sasanka. Dyskusja o Październiku '56 – Warszawa, 20 października 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)dD

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza do obejrzenia zapisu dyskusji „Październik 1956 r. – przełom w PRL czy zmiana narzędzi sprawowania władzy?” z cyklu  „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku”.

O Październiku ’56 rozmawiali:

  • prof. Włodzimierz Suleja
  • dr Paweł Sasanka
  • dr Robert Spałek

Prowadzenie: dr hab. Filip Musiał

Spotkanie odbyło się 20 października 2021 na Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Retransmisja na kanale IPNtv

Uwaga: Od 1 września wszystkie spotkania w Centrum Edukacyjnym  IPN Przystanek Historia odbywają się z udziałem publiczności. Maksymalna liczba uczestników w czasie spotkań otwartych to 40 osób. Nie jest wymagana rejestracja (obowiązuje kolejność przyjścia).

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/292841665778917

Cykl „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku”

Historia Polski lat 1945-1989 wzbudza zainteresowanie, ale też i niemało społecznych emocji. Jako wspólnota narodowa nie odpowiedzieliśmy sobie jeszcze na pytanie, „czym był PRL”. Ważne rocznice historyczne stają się pretekstem do rozmów, w czasie których staramy się oddzielić społeczne przekonania od komunistycznej propagandy, utarte spojrzenia od prawdy historycznej. Poznając w ten sposób przeszłość, łatwiej nam odpowiedzieć na pytanie, co jest tradycją, którą chcemy kultywować, a co niechcianą spuścizną, o której powinniśmy jedynie pamiętać. Gospodarzem dyskusji jest dr hab. Filip Musiał, historyk i politolog.

do góry