Nawigacja

Aktualności

Spotkanie „Polacy światu – sylwetki znane i zapomniane” z cyklu „Jak Polacy tworzyli naukę” – Warszawa, 16 września 2021

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na rozmowę „Polacy światu – sylwetki znane i zapomniane”, która zainauguruje cykl spotkań „Jak Polacy tworzyli naukę”.

Jaki był wkład naszego kraju w rozwój światowej nauki i techniki? Dlaczego tak mało wiemy o wybitnych polskich uczonych? Jakie polskie odkrycia i wynalazki towarzyszą nam do dzisiaj?

Będą o tym rozmawiać:

  • dr hab. Jan Szumski
  • dr Łukasz Jasina
  • dr Rafał Leśkiewicz

Prowadzenie: Karolina Wanda Olszowska.

Spotkanie odbędzie się 16 września (czwartek) o godz. 14:00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Retransmisja na kanale IPNtv 19 września (niedziela) o godz. 12:00

Wydarzenie na Facebooku

O cyklu:

Wszyscy pamiętamy o Mikołaju Koperniku czy Marii Skłodowskiej-Curie. A czy słyszeliśmy o osobach takich jak Jan Czochralski, Alicja Dorabialska czy Hugo Steinhaus? W ramach cyklu „Jak Polacy tworzyli naukę” przypomnimy sylwetki wybitnych Polek i Polaków, których badania, teorie i wynalazki przyczyniły się do rozwoju świata.

Spotkania prowadzi Karolina Wanda Olszowska (Uniwersytet Jagielloński).

do góry