Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odcinek 24: „Transformacja polityki bezpieczeństwa wewnętrznego Polski w latach 1989–1993” – 24 lipca 2021

Retransmisja na kanale IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „Transformacja polityki bezpieczeństwa wewnętrznego Polski w latach 1989–1993” z cyklu „Kulisy historii”. Na czym polegał „remont” instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego? Jak przekształcono Służbę Bezpieczeństwa w Urząd Ochrony Państwa, a Milicję Obywatelską – w Policję? Jak głębokie były przeprowadzone zmiany?

Opowiada o tym gość Rafała Dudkiewicza – dr Arkadiusz Nyzio.

Transmisja 24 lipca 2021 (sobota) o godz. 15:00

 

* * *

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zaglądamy za kulisy wydarzeń, próbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi. 

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

 

do góry