Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Dyskusja IPN Gdańsk „Mein Kampf: biblia nienawiści. Krytyczne wydanie źródła historycznego” [PREMIERA w IPNtv 13 czerwca 2021, g. 18.00]

To trzecia dyskusja Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Gdańsk z cyklu pt. „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów?”

Książka Adolfa Hitlera zmieniła losy świata. Dlaczego wciąż wywołuje tak silne emocje? Jak historyk pracuje z takim źródłem historycznym? Czy możemy poznać dzieje niemieckiej III Rzeszy bez znajomości „Mein Kampf”?

Zapraszamy 13 czerwca o godz. 18.00 do IPNtv – o pracy nad tłumaczeniem oraz przygotowaniem pierwszej krytycznej edycji „Mein Kampf” opowie prof. dr hab. Eugeniusz Cezary Król – historyk i politolog w rozmowie z dr. hab. Danielem Wicentym z Oddziału IPN w Gdańsku.

 

Na czym polega metodologia badań historycznych oraz krytyka źródła historycznego? Jaka jest rola historyka i jego wpływ na kształtowanie postaw społecznych? Goście cyklu „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania przez pryzmat konkretnych zagadnień, które często wzbudzają emocje wśród ludzi. Oglądaj nasze dyskusje i dowiedz się jak wygląda praca współczesnych badaczy podejmujących trudne tematy. Premiera kolejnych odcinków cyklu w niedzielę. Zapraszamy.

do góry