Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

27 grudnia świętem państwowym

Zapraszamy wszystkie osoby, samorządowców z Wielkopolski, Pomorza, Kujaw oraz Ziemi Lubuskiej, a także inne chcące się przyłączyć samorządy, regionalistów, muzealników, instytucje i stowarzyszenia, które pielęgnują pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i zajmują się upowszechnianiem wiedzy o bohaterskim zrywie naszych przodków, do włączenia się w nasz wspólny wysiłek doprowadzenia do ustanowienia dnia 27 grudnia świętem państwowym.

Prosimy o zapoznanie się z pismem oraz apelem o ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym i podpisywanie deklaracji znajdujących się w załączniku i odsyłanie ich na adres: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, ul. Rolna 45a, 61–487 Poznań lub jako skan pocztą elektroniczną na adres: rafal.reczek@ipn.gov.pl.

Podejmujący tę społeczną inicjatywę Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Fundacja Zakłady Kórnickie i Muzeum Narodowe w Poznaniu zapraszamy: Wspólnie doprowadźmy do ustanowienia dnia 27 grudnia świętem państwowym i świętem wszystkich Polaków.

do góry