Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odcinek 16: „O istocie kontrwywiadu” – 29 maja 2021

Retransmisja na kanale IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii”.

Na czym polega kontrwywiad? Jakie służby zajmują się działaniami kontrwywiadowczymi? Od czego zależy ich skuteczność? Opowiedział o tym gość Rafała Dudkiewicza – gen. Andrzej Kowalski, szef Służby Wywiadu Wojskowego w latach 2015-2020.

Transmisja odbyła się 29 maja 2021 (sobota) o godz. 15.00 na kanale IPNtv.

 

 

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

  • Dyskusja „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Dyskusja „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Gen. Andrzej Kowalski. Dyskusja „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Gen. Andrzej Kowalski. Dyskusja „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Rafał Dudkiewicz – prowadzący dyskusję „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Rafał Dudkiewicz – prowadzący dyskusję „O istocie kontrwywiadu” z cyklu „Kulisy historii” – 29 maja 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
do góry