Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Rozpoczęła się nowa edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży – 2021

  • Sejm Dzieci i Młodzieży – logo
    src.php_b
  • Sejm Dzieci i Młodzieży
    Sejm Dzieci i Młodzieży

30 marca 2021 r. rozpoczęła się kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży, projektu edukacyjnego przeznaczonego dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat. SDiM jest corocznym wydarzeniem z osobnym tematem dedykowanym na dany rok oraz stanowi pewną zamkniętą całość. Każda kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodych ludzi. W tym roku z uwagi na pandemię wirusa SARS-Cov-2 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w specjalnej, internetowej edycji konkursu. 

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Temat tegorocznej, specjalnej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży zachęca młodych ludzi, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk. W tym roku uczestnicy zrealizują zadanie rekrutacyjne na temat: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Do udziału w konkursie zapraszamy dwuosobowe zespoły złożone z uczniów tej samej szkoły lub zespołu szkół. Na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl młodzi ludzie znajdą m.in. regulamin udziału w projekcie oraz informacje o tym, w jaki sposób należy wykonać zdanie rekrutacyjne w formie przewodnika. Zachęcamy także do śledzenia oficjalnej strony SDiM na Facebooku http://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Zapraszamy do udziału!

►O Sejmie Dzieci i Młodzieży na stronie edukacja.ipn.gov.pl

do góry