Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Na spotkaniu z cyklu „Śląsk od morza do morza” o zbuntowanym regionie NSZZ „Solidarność” na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim – 10 grudnia 2020

Reransmisja na kanale IPNtv

10 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie online „Zbuntowany region. NSZZ »Solidarność« na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim” z cyklu „Śląsk od morza do morza”. Po projekcji filmu Jędrzeja Lipskiego „Zbuntowany region” odbyła się dyskusja o książce Jana Jurkiewicza i Łukasza Kobieli Jedna dekada – trzy epoki.

Uczestnicy:

 • dr hab. Joanna Januszewska-Jurkiewicz, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Karol Chwastek – Śląskie Centrum Wolności i Solidarności 
 • dr Katarzyna Wilczok – Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Przemysław Miśkiewicz – producent filmu, Stowarzyszenie Pokolenie

Prowadzenie: dr Jędrzej Lipski, reżyser filmu

Wydarzenie na Facebooku.

Transmisja na kanałach YouTube: IPNtvPL oraz Przystanek Historia.

 

Album Jedna dekada – trzy epoki. NSZZ „Solidarność” na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim w latach 1980–1989 upamiętnia powstanie i działalność NSZZ „Solidarność” regionu śląsko-dąbrowskiego w latach 1980-1989. Publikacja prezentuje materiał fotograficzny, dokumentujący działalność związkową, zarówno legalną jak i podziemną. Tekst stanowi obszerny artykuł monograficzny Jana Jurkiewicza o dziejach NSZZ "Solidarność" na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim.

 • Spotkanie z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Spotkanie z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
 • Jędrzej Lipski i Joanna Januszewska-Jurkiewicz podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Jędrzej Lipski i Joanna Januszewska-Jurkiewicz podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
 • Przemysław Miśkiewicz i Jędrzej Lipski podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Przemysław Miśkiewicz i Jędrzej Lipski podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
 • Jędrzej Lipski i Katarzyna Wilczok podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Jędrzej Lipski i Katarzyna Wilczok podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
 • Jędrzej Lipski i Karol Chwastek podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Jędrzej Lipski i Karol Chwastek podczas spotkania z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
 • Spotkanie z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  Spotkanie z cyklu „Śląsk od morza do morza” – 10 grudnia 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
do góry