Nawigacja

Aktualności

Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020

Spotkanie zainaugurowało nowy cykl „Jak Polacy budowali Orient”, retransmisja na kanale IPNtv

  • Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN) Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Karolina Wanda Olszowska (Zakład Turkologii UJ) – prowadząca dyskusję  „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN) Karolina Wanda Olszowska (Zakład Turkologii UJ) – prowadząca dyskusję  „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Dr Marcin Gajec (Zakład Arabistyki UJ). Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN) Dr Marcin Gajec (Zakład Arabistyki UJ). Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Dr Mirosław Michalak (Zakład Iranistyki UW). Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN) Dr Mirosław Michalak (Zakład Iranistyki UW). Dyskusja online „Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie” – 21 września 2020. Fot. Piotr Życieński (IPN)

21 września 2020 roku w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” odbyła się dyskusja online Rzecz o tym, jak Polacy zakochali się w Oriencie z cyklu Jak Polacy budowali Orient.

Czy można powiedzieć, że Polacy przyczynili się do rozkwitu Bliskiego Wschodu? Co wiemy o najważniejszych postaciach polskiego pochodzenia związanych z Orientem? Na te oraz inne pytania odpowiadali:

  • dr Mirosław Michalak (Zakład Iranistyki UW)
  • dr Marcin Gajec (Zakład Arabistyki UJ)

Prowadzenie: Karolina Wanda Olszowska (Zakład Turkologii UJ).

Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności, retransmisja na kanale IPNTv.

 

do góry