Nawigacja

Aktualności

Lekcje online z Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”

Zapraszamy na kolejne lekcje online z historii za pośrednictwem platformy ZOOM. Od 1 czerwca proponujemy zajęcia: „Niemieckie obozy koncentracyjne na terenie Polski”, związane z 80. rocznicą pierwszego transportu więźniów do Auschwitz oraz „Historia w »Niezwyciężonych«” – lekcję osnutą wokół treści przekazywanych przez serię filmów przygotowanych przez IPN.

  • Lekcje online z Centrum Edukacyjnym IPN

Lekcje online to nowa propozycja Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie. Pilotażowe zajęcia, poświęcone 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, spotkały się z wielkim zainteresowaniem nauczycieli. Pozytywny odbiór inicjatywy zachęcił nas do rozszerzenia oferty o kolejne tematy i grupy wiekowe. Od 21 kwietnia do 22 maja edukatorzy Przystanku Historia poprowadzili 88 lekcji online dla szkół z całej Polski, w tym:

Dla klas 7–8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych:

  • Zbrodnia Katyńska – 38 lekcji
  • Bitwa Warszawska – 19 lekcji
  • Fenomen „Solidarności” – 19 lekcji
  • Holocaust w sztuce – 10 lekcji

Dla klas 4–6 szkoły podstawowej:

  • Walka o granice II Rzeczypospolitej – 1 lekcja
  • Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka – lata 80. XX w. w Polsce – 1 lekcja

Na najbliższe dwa tygodnie (25 maja – 5 czerwca) zaplanowano już 36 lekcji; stale napływają kolejne zgłoszenia. Od 1 czerwca dostępne będą kolejne tematy: Niemieckie obozy koncentracyjne na terenie Polski (dla klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych) – związany z rocznicą pierwszego transportu więźniów do Auschwitz –  oraz Historia w „Niezwyciężonych” (dla klas 6-8 szkoły podstawowej), lekcja osnuta wokół treści przekazywanych przez serię filmów przygotowanych przez Instytut.

Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem platformy Zoom, trwają zwykle 45 minut, ale czas może być dostosowany do potrzeb danej grupy. Daty i godziny uzgadniane są bezpośrednio z prowadzącymi.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową:

do góry