Nawigacja

Poszukiwani świadkowie wydarzeń

OKŚZpNP w Poznaniu poszukuje osób posiadających informacje w sprawie zbrodni SS i Gestapo w latach 1939–1945 w więzieniu policyjnym Fort VII w Poznaniu.

Poznań, 15 lutego 2012 r.

S 6/01/Zn

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu poszukuje osób posiadających informacje w sprawie wielokrotnych zbrodni zabójstwa oraz innych zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy SS i Gestapo w okresie od 1939 roku do 1944 roku w więzieniu policyjnym Fort VII w Poznaniu.

Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu prowadzi śledztwo S.6/01/Zn w sprawie wielokrotnych zbrodni zabójstwa oraz innych zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy SS i Gestapo w okresie od 1939 roku do 1944 roku w więzieniu policyjnym Fort VII w Poznaniu. Komisja w Poznaniu zwraca się z apelem do wszystkich żyjących jeszcze osób, które były osadzone w tym okresie w Forcie VII w Poznaniu, krewnych osób tam zamordowanych oraz do osób posiadających istotne wiadomości na temat zdarzeń będących przedmiotem wyżej wymienionego śledztwa, a które dotąd nie zostały w ramach tego postępowania przesłuchane w charakterze świadków, o nawiązanie kontaktu z Oddziałową Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiego w Poznaniu, pisemnie pod adresem: Instytut Pamięci Narodowej – Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu, 61-487 Poznań ul. Rolna 45a lub telefonicznie pod numerem telefonu: (061) 835-69-06 lub 13.

do góry