Nawigacja

Видання IPN укр

CzasyPismo

Totalitarianism in the Borderland. Ethnicity, Politics, and Culture in the Industrial Area of Upper Silesia (1933-1989). Special Issue of CzasyPismo

Numer specjalny półrocznika „CzasyPismo” w języku angielskim, pod red. Adama Dziuroka, Adama Dziuby, Bogusława Tracza i Sebastiana Rosenbauma.

Niniejszy tom zawiera artykuły, w których wciąż odbijają się charakterystyczne rysy Górnego Śląska w okresie 1933–1989, a więc w dobie III Rzeszy i Polski „ludowej” – problemy etniczne, obecność przemysłu i oddziaływania totalitarnych reżimów. Ich autorami są historycy z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, specjalizujący się w historii XX wieku. Pierwodruki tych tekstów ukazały się w języku polskim na łamach półrocznika „CzasyPismo” – popularno-naukowego periodyku wydawanego od 2012 r. przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum w Gliwicach. Ideą, która od samego początku istnienia pisma przyświecała jego twórcom i autorom, była popularyzacja wyników szczegółowych badań w przystępnej i atrakcyjnej graficznie formie. Wybór 28 artykułów, spośród prawie trzystu tekstów, które do tej pory ukazały się na łamach „CzasyPisma”, nie tylko daje reprezentatywny obraz charakteru tego periodyku, ale jednocześnie dostarcza rzetelną porcję wiedzy o przeszłości.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowa

do góry