Nawigacja

Książki

Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944. Zeszyt 2. Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r.

Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r., scenariusz Tomasz Robaczewski, rysunki Huber Ronek, koncepcja serii, wkładka historyczna i konsultacja historyczna Tomasz Łabuszewski, Warszawa 2015, 42 s.  (seria „Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944”, zeszyt 2)

Antek Srebrny znajduje się bardzodaleko od domu – w Kazachstanie, dokąd został wywieziony przez Sowietów. To „nieludzka ziemia”, niebezpieczna, zwłaszcza dla takich ludzi jak Antek – zesłanych tam jako wrogowie Rosji. Dzięki sprytowi i odwadze uda mu się przeżyć. To jednak nie koniec czekających go niebezpieczeństw. Antek trafia doprawdziwego „piekła na ziemi” – komunistycznego obozu pracy, w którym przebywają także więźniowie kryminalni. Czy Antkowi uda się wydostać z sytuacji bez wyjścia? Kim są „bezprizorni”? Czy należy wystrzegać się urków? Dokąd teraz zaprowadzi Antka tułaczy szlak? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w drugim zeszycie serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” – Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r.

Pakiet
Komiksom (Zeszyty 1–4) towarzyszy gra planszowa oparta na fabule komiksowej, uzupełniona poważnym wsadem historycznym i ikonograficznym, wydatnie poszerzająca wiedzę o zdarzeniach przeżywanych przez głównego bohatera – Antka Srebrnego – na kartach poszczególnych zeszytów. Kolejnymi elementami pakietu są dwustronne puzzle ukazujące z jednej strony zdjęcia klisze, będące ilustracją poszczególnych czterech etapów drogi głównego bohatera: rok 1939, deportację, walki w Afryce i bitwę pod Monte Cassino, z drugiej zaś obrazujące polski wysiłek zbrojny na europejskim teatrze działań. Całość uzupełnia zestaw naklejek na ubrania prezentujący dwanaście naszywek noszonych przez oddziały polskie w Afryce i we Włoszech.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowa

do góry