Nawigacja

Видання IPN укр

Książki

Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944. Zeszyt 3. Szczury Tobruku 1941 r.

Szczury Tobruku 1941 r., scenariusz Tomasz Robaczewski, rysunki Huber Ronek, koncepcja serii, wkładka historyczna i konsultacja historyczna Tomasz Łabuszewski, Warszawa 2015, 38 s. (seria „Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944”, zeszyt 3)

Antek Srebrny dokonał rzeczy niemożliwej. Nie tylko uciekł z obozu w komunistycznej Rosji, ale po wielu tygodniach wyczerpującego marszu dotarł do skrawka wolnej Polski znajdującego się… w Syrii. Tak, to najprawdziwsza prawda – Antek trafił do obozu organizowanej tam Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Ostatnie przejścia sprawiły, że zmężniał i wydoroślał ponad swój wiek. Dzięki temu może podać, że jest starszy o dwa lata i przywdziać wreszcie wymarzony polski mundur. Razem z brygadą trafia teraz w samo „oko cyklonu” walk w Afryce Północnej – do twierdzy Tobruk. Czy uda mu się przechytrzyć „Lisa Pustyni”? Co łączy go z agentem niemieckimTotensteinem? Czy Antek zasłuży na miano „szczura Tobruku”? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w trzecim zeszycie serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944” – Szczury Tobruku 1941 r.

Pakiet
Komiksom (Zeszyty 1–4) towarzyszy gra planszowa oparta na fabule komiksowej, uzupełniona poważnym wsadem historycznym i ikonograficznym, wydatnie poszerzająca wiedzę o zdarzeniach przeżywanych przez głównego bohatera – Antka Srebrnego – na kartach poszczególnych zeszytów. Kolejnymi elementami pakietu są dwustronne puzzle ukazujące z jednej strony zdjęcia klisze, będące ilustracją poszczególnych czterech etapów drogi głównego bohatera: rok 1939, deportację, walki w Afryce i bitwę pod Monte Cassino, z drugiej zaś obrazujące polski wysiłek zbrojny na europejskim teatrze działań. Całość uzupełnia zestaw naklejek na ubrania prezentujący dwanaście naszywek noszonych przez oddziały polskie w Afryce i we Włoszech.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowa

do góry