Nawigacja

Видання IPN укр

Wystawy

Obchody 29. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – Olsztyn, 11, 13 grudnia 2010

Event Name Obchody 29. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – Olsztyn,
Start Date 13th Dec 2010
End Date
Duration N/A
Description

W dniu 11 grudnia 2010 r. o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie (ul. A. Mickiewicza 10) została odprawiona msza święta w intencji ofiar stanu wojennego oraz śp. Marcina Antonowicza. Marcin Antonowicz był w latach osiemdziesiątych studentem Uniwersytetu Gdańskiego. Zmarł 2 listopada 1985 r., prawdopodobnie w wyniku brutalnego pobicia przez milicjantów w dniu 19 października.

13 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie (Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9) rozpoczęły się oficjalne obchody 29. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w ramach których została otwarta wystawa „Marcin Antonowicz”, przygotowana przez Delegaturę IPN w Olsztynie i uzupełniona fragmentami wystawy o takim samym tytule, przygotowanej przez Uniwersytet Gdański. Następnie odbyło się spotkanie poświęcone Marcinowi Antonowiczowi i program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów IV LO w Olsztynie.

Organizatorami uroczystości są: Delegatura IPN w Olsztynie, rodzina śp. Marcina Antonowicza, Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” oraz Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Warmińsko-Mazurskiego PRO-PATRIA.

Pliki do pobrania

do góry