Nawigacja

Видання IPN укр

Portale tematyczne

Edukacja

Od teraz masz pod ręką wszystko, co jest potrzebne w edukacji historii najnowszej! Zapraszamy na edukacja.ipn.gov.pl

Dorobek edukacyjny 20 lat IPN jest bardzo bogaty w materiały, wystawy oraz projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców.   

Uporządkowaliśmy tę wiedzę w sposób, który ułatwi prace nauczycielom, a młodzież zachęci do udziału w naszych działaniach.

Nauczyciel z uczniem tworzy zespół, nie należy rozdzielać ich współpracy. Przedstawiamy zatem w jasny i klarowny sposób każde nasze działanie tak, aby uczeń wraz ze swoim nauczycielem wspólnie mogli zdecydować, co jest im potrzebne i odpowiednie, w jakim konkursie i projekcie chcą wziąć udział. Regulaminy, aktualności, wyniki konkursów, harmonogramy – wszystko od dziś jest zebrane i łatwo dostępne na stronie edukacyjnej IPN.

Prezentujemy także cały zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli. Teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, infografiki historyczne, portale tematyczne bogate w dodatkowe materiały są do Państwa dyspozycji.

Program polonijny w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany. W zagranicznych Przystankach Historia na całym świecie przedstawiamy osiągnięcia naukowe i edukacyjne IPN. Inspirujemy polskie szkoły za granicą oraz Polonię do działań w różnych akcjach edukacyjnych. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców zagranicznych, tłumacząc wiele materiałów na różne języki.

Filmy, jakie tworzymy, oraz notacje ze świadkami historii mogą być doskonałym materiałem uzupełniającym lekcje.

Jak wypożyczyć wystawę, gdzie można pozyskać gry edukacyjne dla szkoły ? Na te i na wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź na naszej nowej stronie.

edukacja.ipn.gov.pl

 

do góry