Nawigacja

Видання IPN укр

Bieżąca działalność Biura

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - 9 czerwca 2018

9 czerwca 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczną tematyką wystaw był „Ruch”, czy też jak to opisują organizatorzy na oficjalnej stronie wydarzenia: Przesunięcie, zmiana, czy translokacja? Od dynamiki cząstek aż po zderzenia gwiazd. Od ruchu na styku neuronów aż po globalne migracje. Świat nigdy nie zamiera w bezruchu. Podobnie nauka nie ustaje w wysiłkach, by ten zmieniający się świat opisać. Dlatego, by zrozumieć zasadę rzeczy, podążymy za naukowcami i zobaczymy, co wprawia mikro- i makrokosmos w ruch.
Na stanowisku C30 gościł Instytut Pamięci Narodowej, reprezentowany przez Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa i Biuro Edukacji Narodowej. Motyw przewodni oferty IPN związany był z lotnictwem. Zadania postawione przed uczestnikami pikniku sprawiały niemałe trudności, nie przeszkodziło to jednak w licznym zdobywaniu nagród. Stanowisko przyciągnęło odwiedzających w każdym wieku - każdy mógł odnaleźć coś dla siebie – od kolorowanek, przez mapy z miejscami pamięci, rozpoznawanie symboli lotnictwa wojskowego państw uczestniczących w II wojnie światowej, po próbę ustalenia nazw polskich samolotów z okresu II RP. Wytrwali mogli spróbować swoich sił w układaniu puzzli z wizerunkiem Dywizjonu 303 lub składaniu modeli samolotów z okresu II wojny światowej.
Nasze stanowisko do zamknięcia Pikniku cieszyło się dużą popularnością, co przyjęliśmy z wielką satysfakcją. Liczmy na to, że i za rok, na kolejnym pikniku, będziemy mogli się zaprezentować, z równie pozytywnym odbiorem, jak w minioną sobotę.

 

Więcej zdjęć w galerii na naszym fanpage'u.

do góry