Nawigacja

Видання IPN укр

GDAŃSK

Uroczyste wręczenie Nagrody Honorowej „Świadek Historii” w Delegaturze IPN w Bydgoszczy – 4 grudnia 2017

4 grudnia 2017 roku w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Otrzymali ją: Zdzisław Cisowski, Jerzy Gadzinowski, Leokadia Majewicz, Józef Pintera, Piotr Rydel i Hanna Sowińska.

  • Zastępca prezesa IPN Jan Baster Zastępca prezesa IPN Jan Baster
  • Przemówienie dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku, prof. Mirosława Golona (P) Przemówienie dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku, prof. Mirosława Golona (P)

W uroczystości wziął udział Jan Baster, zastępca prezesa IPN dr. Jarosława Szarka. Prezes IPN wystosował list, w którym podkreślił, że wśród wyróżnionych są osoby, które wniosły szczególny wkład w kształt narodowej pamięci.

„Dzięki działalności i aktywności tych osób o wiele lepiej znamy najnowszą historię” – powiedział z kolei dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku – Delegatury w Bydgoszczy, prof. Mirosław Golon.

Delegaturę IPN w Bydgoszczy reprezentowała naczelnik Edyta Cisewska. Uroczystość zakończyła się występem artystycznym Grażyny Nity.

Nagroda przyznawana jest osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie oraz osobom wspierającym pion edukacyjny IPN w dziele edukacji historycznej. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczącym jest prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne.

Informacje o poprzednich edycjach „Świadka Historii” w Oddziale IPN w Gdańsku i Delegaturze w Bydgoszczy dostępne są na naszej stronie internetowej.

do góry