Nawigacja

Видання IPN укр

Bieżąca działalność Biura

Geocaching – 80. rocznica wybuchu II wojny światowej – Poznań, 21 września 2019

21 września 2019 r. Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu we współpracy z Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu oraz serwisem opencaching.pl zorganizowało inaugurację projektu edukacyjnego korzystającego z zasad geocachingu, który pozwoli poznać najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z II wojną światową w regionie poznańskim.

Po przywitaniu gości pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Witold Sobócki wygłosił prelekcję „Skrytki i schowki Polskiego Państwa Podziemnego”. Następnie uczestnicy skorzystali z możliwości zwiedzenia Fortu VII, oprowadzani przez pracownika tej instytucji Przemysława Jurkiewicza. Każdy z gości otrzymał materiały edukacyjne IPN.

Najważniejszym momentem spotkania była aktywacja serii skrzynek geocache umieszczonych w pobliżu miejsc związanych z II wojną światową, wśród których należy wymienić pomnik „Akcji Bollwerk”, Dom Żołnierza czy Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego w Poznaniu. Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu stało się pionierem wykorzystania geocachingu w działaniach edukacyjnych i popularyzatorskich.

do góry