Nawigacja

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

„Dzień gniewu” – spektakl Teatru Nie Teraz na płycie w „Biuletynie IPN” nr 3/2021

Do najnowszego numeru „Biuletynu IPN” nr 3/2021 jako bezpłatny dodatek dołączona została płyta DVD: dramat Romana Brandstaettera Dzień gniewu w reżyserii Tomasza Żaka, przedstawiony przez Teatr Nie Teraz. 

Zapraszamy do zapoznania się z filmową wersją spektaklu. „Biuletyn IPN” z płytą jest aktualnie dostępny w sprzedaży w księgarniach IPN w Warszawie i na ipn.poczytaj.pl oraz w placówkach Poczty Polskiej, w sieci EMPiK oraz w salonach „RUCH”.

Ten spektakl Teatru Nie Teraz to w dużej mierze efekt gniewu. A ten gniew jest skutkiem terroru poprawności politycznej, która rujnuje prawdę historyczną i – dosłownie – pluje naszej Ojczyźnie w twarz. Uświadomienie sobie konsekwencji coraz częstszego upubliczniania haniebnych przesłań na temat „polskich obozów koncentracyjnych”, czy „wyssanego z mlekiem matki polskiego antysemityzmu”, podobno szczególnie uwarunkowanego chrześcijaństwem –  wszystko to bardzo skutecznie doprowadziło do powstania tego przedstawienia – czytamy na stronie internetowej Teatru Nie Teraz

do góry