Nawigacja

Видання IPN укр

Multimedia

Lotnicy – wojna w przestworzach: reportaż z prapremiery gry IPN

Prapremiera najnowszej gry Biura Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej „Lotnicy – wojna w przestworzach” odbyła się między 11 a 15 grudnia na warszawskim lotnisku Babice.

Lotnicy – wojna w przestworzach

W pokazie, który odbył się 12 grudnia, udział wziął prezes IPN dr Karol Nawrocki oraz dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk. Dodatkowo tego dnia odbył się koncert muzyki stworzonej do gry autorstwa Przemysława Treszczotki. 

Podczas trwania prapremierowego tygodnia blisko 2000 młodych ludzi zagrało w „Lotników”. Dzięki temu odbiorcy, gracze, wzięli udział w procesie finalizacji produkcji gry. Młodzież zajmowała stanowiska z grą w wersji na PC i VR korzystając z możliwości przetestowania, zagrania i porównania obu wersji. Ponadto Biuro Nowych Technologii przygotowało dodatkowe atrakcje, które pomogły gościom prapremiery lepiej poznać świat lotników. Na prapremierze zobaczyć można było stanowisko z armatą przeciwlotniczą Bofors 40 mm i stanowiska rekonstruktorskie z elementami wyposażenia i ekwipunku załogi punktu kontrolnego płyty lotniska i pilotek ATA.

Lotnicy – wojna w przestworzach: reportaż z prapremiery gry IPN

 

 

Posłuchaj ścieżki dźwiękowej z gry "Lotnicy – wojna w przestworzach"

do góry