Nawigacja

Aktualności

IPN na Festiwalu Gier Planszowych i Towarzyskich KOCIOŁ 2012 – Warszawa, 29–30 września 2012

W ostatnią sobotę i w niedzielę września (29–30.09.2012) na Politechnice Warszawskiej odbyłsię Festiwal Gier Planszowych i Towarzyskich KOCIOŁ 2012.

Festiwal jest najważniejszym i największym świętem graczy planszowych w Polsce, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Festiwal zachęca do grania w gry towarzyskie i pokazuje alternatywną do gier komputerowych i telewizora formę spędzania wolnego czasu.

Na kilku piętrach gmachu Inżynierii Środowiska każdy znalazł coś dla siebie. Na parterze między innymi sala z grami IPN, w Starej Kotłowni znalazła się wypożyczalnia z kilkuset tytułami dla młodzieży i dorosłych, na drugim i trzecim piętrze – sale gier dla najmłodszych (już od 3 roku życia) z ponad setką woluntariuszy tłumaczących zasady gry. Na czwartym, piątym i szóstym piętrze jeszcze więcej atrakcji, w tym pokazy wydawców, spotkania z projektantami gier planszowych i możliwość przetestowania i omówienia własnych pomysłów na nowe planszówki. Gościem specjalnym Festiwalu był Reiner Knizia – jeden z największych twórców gier planszowych na świecie, autor kilkuset tytułów dla dzieci i dla dorosłych.

Tegoroczny Festiwal został objęty przez IPN patronatem honorowym. Z tej okazji na stanowisku IPN pojawiły się specjalne atrakcje. Oprócz rozgrywki w największy hit IPN, czyli grę „Kolejka”, zorganizowano także zawody graczy w „Awans. Zostań marszałkiem Polski” i „Pamięć ‘39” oraz emocjonującą zabawę przy wielkoformatowych wersjach gier „303” i „111”. Na festiwalu po raz pierwszy zaprezentowano prototyp najnowszej gry IPN „ZnajZnak”, która zostanie wydana w grudniu tego roku. W naszej sali chętni mogli wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. W puli nagród znalazły się między innymi publikacje IPN, koszulki oraz gry, w tym kilka ostatnich egzemplarzy niedostępnego na rynku dodatku „Ogonek” do gry „Kolejka”.

Więcej informacji o festiwalu KOCIOŁ można znaleźć na stronie organizatora: http://kociol.waw.pl/
Więcej informacji na temat gier IPN na stronie: www.ipn.gov.pl/gry

Warszawa, 29–30 września 2012
Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 20


 

do góry