Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

[ODWOŁANE] Spotkanie „Premierzy z dynamitem” z cyklu „Historie o historii” – Warszawa, 3 lutego 2023

Spotkanie „Premierzy z dynamitem” z cyklu „Historie o historii” – Warszawa, 3 lutego 2023

Z przyczyn niezależnych od Centralnego Przystanku Historia IPN
spotkanie z cyklu „Historie o historii” (3.02.2023 r.) zostało przeniesione na inny termin.

 

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spotkanie otwarte „Premierzy z dynamitem” z cyklu „Historie o historii”, które odbędzie się 3 lutego 2023 r., o godzinie 17.30, w Centralnym Przystanku IPN im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa).

Czy Józef Piłsudski to dobry bohater powieści sensacyjnej? Co łączyło cztery postacie kluczowe dla polityki II RP? Co przystoi (a co nie) patriocie w walce o wolność?

Z Adamem Podlewskim, autorem powieści „Premierzy” porozmawiamy o historii ciekawszej od fikcji i mniej lub bardziej pomnikowych przedstawieniach polskich bohaterów. Spotkanie poprowadzi Marika Lis (Centralny Przystanek Historia IPN).

Transmisja ze spotkania na kanale IPNtv.

O cyklu:

„Historie o historii” to cykl spotkań z powieściopisarzami, wydawcami i popularyzatorami historii Polski, którego tematem jest rola historii we współczesnej literaturze popularnej. Zapraszamy wszystkich fascynatów przeszłości i miłośników dobrej literatury do wspólnej rozmowy o książkach, które nas bawią i uczą. Czy współcześni następcy Józefa Ignacego Kraszewskiego, Henryka Sienkiewicza i Zofii Kossak potrafią wciąż zafascynować czytelnika? Czy przekazują rzetelną wiedzę, a jednocześnie nie zamykają się na masowego odbiorcę?

Zobacz inne odcinki z cyklu „Historie o historii”

do góry