Nawigacja

Najważniejsze

IPN na Warszawskich Targach Książki – 23–26 maja, PGE Narodowy

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do odwiedzenia stoiska IPN (70/C) podczas Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 23–26 maja na PGE Narodowym, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1.

Najnowszy numer „Biuletynu IPN” 5/2019 w sprzedaży od 23 maja 2019

Niepodległa zaistniała po 123 latach zaborów na mapach Europy. Ale kształt jej granic nie został nam podarowany. Walka o granice Rzeczypospolitej – to główny temat najnowszego numeru „Biuletynu IPN”.

Otwarcie VII edycji ogólnopolskiego konkursu IPN „Audycja Historyczna Roku” – zgłoszenia do 15 czerwca 2019

Ogólnopolski konkurs dla reportażystów telewizyjnych i radiowych

Gustaw Herling-Grudziński – Pielgrzym Wolności. Stulecie urodzin pisarza

Wiara w wartości trwalsze niż doraźne sytuacje i układy polityczne, wiara w idee i sens naszego życia dla innych, wiara w wartości i według wartości – jak kiedyś napisał ksiądz Tischner – była i jest moją wiarą przez całe życie (Gustaw Herling-Grudziński, „Najkrótszy przewodnik po sobie samym”)

Obchody 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino

Musicie zachować w pamięci dla przyszłych pokoleń prawdę o bitwie o Monte Cassino, prawdę o naszym poświęceniu, o konaniu naszych kolegów, o desperacji, z jaką pokonywaliśmy terenowe przeszkody w morderczym ogniu nieprzyjaciela. To wszystko tkwi głęboko w naszych sercach, ale chcemy mieć pewność, że gdy ostatni z nas opuści ziemski padół, pozostaną następcy, którzy będą o tym pamiętać, że nawiedzą groby naszych kolegów i złożą im hołd – to słowa odezwy weteranów do młodych na Monte Cassino

Wyprawa IPN i ZHR do Włoch na obchody 75 rocznicy zdobycia Monte Cassino – 13–19 maja 2019

Grupa kilkudziesięciu harcerzy pod przewodnictwem prof. dr. hab. Marka Wierzbickiego z Instytutu Pamięci Narodowej wzięła udział w centralnych obchodach rocznicowych bitwy pod Monte Cassino w celu popularyzacji wiedzy historycznej o dziejach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz polskiej emigracji niepodległościowej po 1945 r. Podczas uroczystości harcerze przekazali uczestnikom najnowszą publikację IPN poświęconą gen. Władysławowi Andersowi

Multimedia i media społecznościowe

Polecamy

Na skróty

do góry