Instytut Pamięci Narodowej

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/6626,Konwent-gier-planszowych-KOSTEK-Gdynia-21-maja-2011.html
22.03.2026, 09:16

Konwent gier planszowych „KOSTEK” – Gdynia, 21 maja 2011

21.05.2011

21 maja br. odbył się w Gdyni Konwent Gier Planszowych w Katoliku „KOSTEK”. Była to pierwsza edycja festiwalu, który ma na celu popularyzację gier planszowych nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród rodziców oraz opiekunów.

Konwent odbył się w Zespole Szkół Katolickich (pl. św. Andrzeja 2) w Gdyni w godzinach 10.00–18.00. Organizatorów wsparł Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a patronatem honorowym objął Wiceprezydent Miasta Michał Guć. Konwent uzyskał także wsparcie w postaci kilku patronatów medialnych, jak również od szeregu firm czy instytucji, w tym od pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Wszyscy miłośnicy gier, którzy przybyli maja na konwent, mogli m.in. zapoznać się z grą „Kolejka”, a także pozostałymi grami wydanymi w ciągu ostatnich lat przez IPN: adresowaną do młodszych odbiorców „Pamięć ‘39”, grą „Awans” (wraz z rozszerzeniem „Marynarka Wojenna”) oraz dynamiczną grą wojenną „303”. Gdański oddział IPN ufundował także część nagród, które zostały rozlosowane podczas konwentu.

Szczegóły dotyczące imprezy na stronie internetowej www.kostekgdynia.pl.