Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u”. Szósta edycja – 30 sierpnia

Oddział IPN w Krakowie oraz TVP Historia zapraszają do udziału w internetowym konkursie wiedzy

Na facebookowym fanpage'u Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie trwa konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u”, zorganizowany przez Oddział IPN w Krakowie i TVP Historia. Szósta, specjalna edycja konkursu – 30 sierpnia 2018 r. Między godz. 17 a 18 na profilu https://www.facebook.com/przystanekhistoriakrakow/ rozpoczniemy zadawanie pytań związanych z 38. rocznicą Sierpnia '80. Tym razem konkurs będzie w całości poświęconą wydarzeniom i postaciom z dziejów „Solidarności”, od jej narodzin do roku 1989 r.

Do wygrania: książka Ryszarda Terleckiego „Solidarność 1980-1989. Dekada nadziei”, album Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego „Anna Walentynowicz (1929-2019)” oraz książka Pauliny Codogni „Wybory czerwcowe 1989 roku. Głosuj z nami”. Może zostać również wyjątkowo przyznana dodatkowa, pozaregulaminowa nagroda-niespodzianka.

         

W każdej edycji konkursu zadajemy TRZY pytania, zaś osoba, która jako pierwsza odpowie poprawnie na wszystkie TRZY, otrzyma od nas TRZY nagrody w postaci różnych publikacji IPN o walorach edukacyjnych.

Regulamin „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u?” w formie pliku pdf (bardzo zachęcamy do zapoznania się z nim) – poniżej. Informacje o konkursie można także znaleźć na stronie internetowej TVP Historia: https://historia.tvp.plUdzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli jego uczestnicy wcześniej obejrzą wskazany program z archiwum TVP Historia (dostępny na stronie https://vod.tvp.pl/). Tytuły takich programów będą ujawniane wraz z pytaniami konkursowymi na stronie  https://www.facebook.com/przystanekhistoriakrakow i tylko tam!

Zapowiedzi kolejnych edycji konkursu oraz inne informacje na jego temat będą pojawiać się także na stronach: https://www.facebook.com/tvphistoria/ , https://historia.tvp.pl/https://krakow.ipn.gov.pl/ i https://www.facebook.com/IPNKrakow/.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat tego, co działo się na ziemiach obecnie należących do Polski w latach 1944 -1989, czyli pod rządami tak zwanej „władzy ludowej”. Władza ta w roku 1952 nazwała (w konstytucji napisanej przez Bieruta, a poprawianej przez Stalina) zarządzaną przez siebie półkolonię sowiecką Polską Rzeczpospolitą Ludową.

do góry