Nawigacja

Najważniejsze

40. rocznica utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego – Gryfino, 11 października 2019

11 października 2019 r. w Gryfinie odbyły się obchody 40. rocznicy utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego. „Zaczęło się od walki o prawa pracownicze, a skończyło na wolnej i niepodległej Polsce" [Prezes IPN dr Jarosław Szarek dla PAP, Gryfino 11.10.2019]

Ogólnopolskie obchody 95. rocznicy powołania Korpusu Ochrony Pogranicza – Lublin, 9–10 października 2019

Podczas uroczystości szefowie Instytutu Pamięci Narodowej oraz Straży Granicznej podpisali porozumienie o współpracy. W programie obchodów znalazła się także prezentacja nowego portalu IPN kop.ipn.gov.pl oraz konferencja popularnonaukowa i piknik edukacyjny.

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet – Warszawa, 8 października 2019

– Nie zabrakło polskiego chłopa, nie zabrakło polskiej wsi kiedy Ojczyzna wołała o pomoc. Dziś odsłaniamy w stolicy pomnik, który będzie przemawiał do następnych pokoleń – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek podczas uroczystości w 79. rocznicę utworzenia Batalionów Chłopskich.

Konferencja prasowa dotycząca wdrożenia w IPN systemu CODIS – autorskiego narzędzia Federalnego Biura Śledczego USA (FBI) – Warszawa, 8 października 2019

Podczas konferencji w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia zaprezentowano implementację w IPN systemu CODIS, służącego m.in. do przeprowadzania analizy porównawczej materiału genetycznego, co może ułatwić i przyspieszyć identyfikację ofiar, których szczątki odnajduje Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Gala finałowa konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” – 7 października 2019

„Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” to konkurs edukacyjny upamiętniający osoby uhonorowane Krzyżem bądź Medalem Niepodległości. Zachęcamy w ten sposób do odkrywania postaci, które zasłużyły się Niepodległej Polsce, i upamiętnienia ich. Konkurs jest okazją do poznania historii Polski przez pryzmat indywidualnych biografii.

VII edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii” – Łódź, 7 października 2019

Za nami podsumowanie VII łódzkiej edycji nagrody honorowej „Świadek Historii”. 7 października w Muzeum Miasta Łodzi uroczyście podziękowaliśmy sześciu laureatom za wkład w upowszechnianie historii Narodu Polskiego.

Multimedia i media społecznościowe

Polecamy

Na skróty

do góry