Nawigacja

Najważniejsze

IPN upamiętni żołnierzy Armii Ochotniczej gen. Józefa Hallera 1920 r.

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą inicjatywom IPN w związku z upamiętnianiem udziału Armii Ochotniczej w walkach przeciwko Armii Czerwonej w 1920 r. – 16 lipca (czwartek) godz. 12:00, Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa.

Obchody 40. rocznicy Świdnickiego Lipca – Świdnik, 11 lipca 2020

W sobotę w Świdniku odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce latem 1980 r. W zakładach pracy na Lubelszczyźnie doszło wówczas do strajków pracowniczych spowodowanych podwyżką cen żywności. W następnych miesiącach fala oporu rozlała się na całą Polskę i zapoczątkowała erę „Solidarności”.

Instytut Pamięci Narodowej uczcił rocznicę Zbrodni Wołyńskiej – 11 lipca 2020

11 lipca 2020 r., w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej hołd polskim ofiarom w 77. rocznicę kulminacji zbrodni wołyńskiej oddali zastępca prezesa IPN dr hab. Krzysztof Szwagrzyk oraz dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adam Siwek.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej i otwarcie wystawy! Obchody 100. rocznicy plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu – Lubstynek, 10 lipca 2020

Uroczystości odbyły się z inicjatywy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosława Szarka oraz wójta gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego.

#pytaniazhistorii

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczyna publikację nowego cyklu krótkich audycji historycznych poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku.

Nowa strona edukacyjna IPN – edukacja.ipn.gov.pl

Od teraz masz pod ręką wszystko, co jest potrzebne w edukacji historii najnowszej! Zapraszamy na edukacja.ipn.gov.pl

IPNtv: #historiaonline

Spędzając czas w domu, warto odbyć cyfrową podróż w naszą historię. Zachęcamy do skorzystania z najnowszej inicjatywy online Instytutu Pamięci Narodowej. Na kanale IPNtv w serwisie YouTube uruchomiliśmy playlistę pod nazwą #historiaonline. Nasi historycy z całej Polski w trakcie krótkich, kilkunastominutowych prelekcji opowiadają o ciekawych i często nieznanych wydarzeniach z historii Polski XX wieku

Przystanek Historia

Przystanekhistoria.pl to wirtualna podróż z dorobkiem naukowym IPN: artykuły, książki, filmy i nagrania dostępne od ręki, po kliknięciu w ekran telefonu lub komputera. Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu

Biblioteka Cyfrowa IPN

Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do korzystania z Biblioteki Cyfrowej IPN znajdującej się na portalu przystanekhistoria.pl. Wiele spośród publikacji wydanych przez IPN ma swoje wersje elektroniczne, które udostępniamy w Bibliotece Cyfrowej. Znajdą tam Państwo, obok pozycji książkowych, archiwalne numery „Biuletynu IPN” oraz czasopisma naukowe, dodatki historyczne do prasy, broszury popularnonaukowe z serii „Bohaterowie Niepodległej” i inne materiały edukacyjne.

#ZostanWDomu i czytaj

Zapraszamy do księgarni internetowej IPN: ipn.poczytaj.pl

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry