Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

100 lat Klubu Sportowego Gedania – konferencja prasowa

27 czerwca 2022 w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, na której przypomniano osiągnięcia i ludzi związanych z Klubem Sportowym Gedania, który obchodzi w tym roku stulecie powstania.

Finał cyklu szkoleń dla nauczycieli „Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”

22 czerwca 2022 w Centralnym Przystanku Historia IPN przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie uroczyście zakończył się całoroczny cykl szkoleń dla nauczycieli, zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Uczestniczący w wykładach i warsztatach nauczyciele odebrali z rąk prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego oraz ministra edukacji i nauki dr. Przemysława Czarnka zaświadczenia i certyfikaty, a także najnowszy pakiet edukacyjny IPN „Giganci nauki”.

Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej za rok 2021 – uroczystość wręczenia nagród

– Prestiż tej nagrody polega na tym, że wybierają Was właściwie najlepsi, historycy z ogromnym dorobkiem historycznym, którzy są lustrzanym odbiciem waszego sukcesu. Ta komisja, to grono, to osoby, które swoimi badaniami nad historią XX wieku wprowadziły do naukowego obiegu wiele nieznanych dotychczas faktów. Można więc powiedzieć, że to najlepsi wybierają najlepszych – mówił do laureatów konkursu podczas gali rozdania nagród prezes IPN dr Karol Nawrocki

Najwyższy czas oddać hołd niekwestionowanym bohaterom – działaczom Solidarności Walczącej – Krzyże Wolności i Solidarności we Wrocławiu

Wrocławska uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności działaczom Solidarności Walczącej była punktem kulminacyjnym obchodów 40. rocznicy powstania organizacji.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry