Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Wystawa IPN „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” w Gruzji

3 października 2022 roku w Państwowym Uniwersytecie im. Ivane Javahishvili w Tbilisi została zaprezentowana wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”, która jest elementem międzynarodowego projektu. W wernisażu wzięli udział przedstawiciele IPN z wiceprezesem dr. hab. Karolem Polejowskim na czele.

Uroczysta premiera komiksu „Polskie Radio wrzesień 1939”

30 września 2022 roku w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie zaprezentowano najnowszy komiks „Polskie Radio wrzesień 1939” wydany przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Radio.

Inauguracja Przystanku Historia IPN w Chełmie

– Chcielibyśmy sprawić, i po to są Przystanki Historia w całej Polsce, a jest ich 30, aby myśleć o przeszłości w kontekście współczesności i przyszłości, aby odkrywać karty historii po to, by budować mocną i suwerenną Polskę – mówił prezes IPN dr Karol Nawrocki podczas inauguracji Przystanku Historia IPN w Chełmie.

W hołdzie funkcjonariuszom Policji Państwowej z Kalwarii Pacławskiej – ofiarom zbrodni katyńskiej

28 września 2022 r. w Kalwarii Pacławskiej odbyły się uroczystości upamiętniające funkcjonariuszy Policji Państwowej, pochodzących z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej, wywiezionych i zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. W odsłonięciu tablicy ku czci zamordowanych policjantów – Jana Jurysty i Edwarda Misińskiego – wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry