Nawigacja

Opowiedziane

Najważniejsze

Odsłonięcie i poświęcenie Symbolicznej Mogiły Sybirackiej – Warszawa, 23 czerwca 2021

23 czerwca 2021 r. na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Symbolicznej Mogiły Sybirackiej. W uroczystości wzięli udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adam Siwek.

Briefing na temat publikacji „Zostali na Wschodzie. Słownik inteligencji polskiej w ZSRS 1945–1991” – Warszawa, 23 czerwca 2021

23 czerwca w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbył się briefing, podczas którego zaprezentowano I tom słownika „Zostali na Wschodzie. Słownik inteligencji polskiej w ZSRS 1945–1991”. O publikacji opowiedzieli prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz redaktor słownika Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.

Giganci nauki PL – konferencja prasowa w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” – 22 czerwca 2021

Polscy naukowcy liderami rozwoju światowej technologii. Najsłynniejsze wynalazki i epokowe odkrycia, które zmieniały nasze życie to też dzieła polskich uczonych. Portal internetowy gigancinauki.pl, udostępnienie treści słownika polskich wynalazców i odkrywców oraz podręcznik tematyczny „Swego nie znacie” to elementy nowego projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej.

W Krakowie wręczono Krzyże Wolności i Solidarności

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w imieniu Prezydenta RP dawnych działaczy opozycji odznaczył prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Instytut Pamięci Narodowej upamiętnił ofiary akcji AB na Cmentarzu Wojennym w Palmirach – 21 czerwca 2021

Zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma oddał cześć zamordowanym w Palmirach wiosną 1940 przedstawicielom polskiej inteligencji. Zostali oni zgładzeni w ramach Nadzwyczajnej Akcji Pacyfikacyjnej (niem. Außerordentliche Befriedungsaktion), zwanej potocznie AB.

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność« rolników”

Od 21 kwietnia do 9 maja 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej prezentował w 18 miastach w Polsce wystawę plenerową „TU rodziła się »Solidarność« rolników”. Każda z tych ekspozycji składała się z części ogólnopolskiej oraz regionalnej, przygotowanej przez odpowiedni oddział IPN.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry